Czego szukasz?

Market

Rodzaj

Atrybuty

Metraż

Liczba pokoi

Cena

Phone : +1 8772 2322
Email : hello@skyestate.com

Mieszkania na Grzegórzkach w Krakowie – dlaczego warto?

Sticky
Kwi 02, 2019
0

Grzegórzki, a więc Dzielnica II Krakowa położona jest w samym centrum dawnej stolicy Polski, granicząc ze Starym Miastem. Swoją nazwę zawdzięcza ona wsi Grzegórzki (wcześniej Grzegorzowice), którą do miasta włączono w 1910 roku, za czasów prezydentury Juliusza Lei. Co warte pokreślenia, aż do 1990 r. Grzegórzki nie były samodzielną dzielnicą, a terytorialnie należały do Śródmieścia. Jak wygląda lokalny rynek nieruchomości? Czy warto kupować mieszkania na Grzegórzkach w Krakowie?

mieszkania na Grzegórzkach w Krakowie

Klimatyczne spacery na Stare Miasto

Grzegórzki to obecnie jedna z najlepiej usytuowanych dzielnic w Krakowie. Położona jest w samym centrum miasta. Co więcej, ulica Grzegórzecka i jej przedłużenie pod postacią Alei Pokoju to jedno z najważniejszych połączeń komunikacyjnych w całym mieście. To właśnie tutaj mieści się Rondo Grzegórzeckie, które jest jednym z najważniejszych punktów na płaszczyźnie transportu miejskiego w Krakowie.

Sama Dzielnica II ma powierzchnię 5,85 km kwadratowych, na którą składają się kolejne osiedla: Dąbie, Grzegórzki, Wesoła, część Olszy i Osiedle Oficerskie. W sumie na podstawie spisu ludności z 2016 roku Grzegórzki zamieszkiwane są przez blisko 29 000 mieszkańców.

Zanim o tym, kto szuka mieszkania na Grzegórzkach w Krakowie, trzeba wspomnieć o bliskości Starego Miasta. Obie dzielnice ze sobą sąsiadują, a wybierając się na teren Dzielnicy I nie trzeba nawet stawiać na publiczny czy tym bardziej prywatny środek transportu. To doskonała okazja do spaceru. Zwłaszcza że Grzegórzki położone są nad brzegiem Wisły, wzdłuż którego ciągną się liczne bulwary. Jest to miejsce doskonałe do spacerów, ale i bardziej wyczerpujących aktywności: biegania oraz jazdy na rowerze lub rolkach.

O Starym Mieście więcej w artykule Bo liczy się prestiż, czyli mieszkania w dzielnicy Stare Miasto (Dzielnica I). Inne dzielnice, z którymi sąsiadują Grzegórzki to: Prądnik Czerwony (Dzielnica III), Podgórze (Dzielnica XIII) oraz Czyżyny (Dzielnica XIV).

Czym przyciągają Grzegórzki?

Charakterystycznym miejscem w Grzegórzkach są Galeria Kazimierz, most Kotlarski, lodowisko „Cracovia”, Hala Targowa i Plac Targowy „Unitarg”, na którym kwitnie handel. To właśnie tutaj często odbywają się targi staroci, gdzie upolować można stare, niespotykane na co dzień meble i pamiątki. Pod Halą Targową sprzedawane są też słynne na całą Polskę kiełbaski, które nabyć można w niebieskiej „Nysce”.

Ci natomiast, którzy chcą nieco pospacerować, wybrać powinni klimatyczne knajpki na Kazimierzu. Jest ich tu na tyle dużo, że miejsce powinno znaleźć się dla każdego, a odpoczywających tu po trudach dnia codziennego, zwłaszcza w sezonie letnim, nie brakuje. Alternatywą jest spacer w kierunku Ogrodu Botanicznego. To coś dla tych, którzy tęsknią za dzikimi, dobrze rozwiniętymi zasobami przyrody.

Jeszcze kilka lat temu symbolem miasta był „Szkieletor”, nieukończony wieżowiec w okolicach Ronda Mogilskiego. Przez wiele lat szpecił swoim wyglądem, ale na to, jak zagospodarować ten charakterystyczny w końcu budynek pomysłu nie było. Dziś zmienia on już swoje oblicze i doskonale wpisze się w schemat nowoczesnego budownictwa i znajdujących się na terenie Dzielnicy II licznych centrów biurowych, gdzie swoje siedziby mają duże korporacje. Przy rondzie powstaje centrum Unity Centre, którego najważniejszym elementem będzie wysoki na przeszło 100 metrów Unity Tower, budowany na szkielecie nieukończonego budynku NOT.

Kto szuka mieszkania na Grzegórzkach w Krakowie?

Grzegórzki to dzielnica, na której panuje duży ruch komunikacyjny. Nie zawodzi też transport publiczny, który z dużą częstotliwością dociera w najdalsze dzielnice Krakowa. To duża korzyść także z tego powodu, że Grzegórzki znajdują się w strefie płatnego parkowania.

Dzielnica robi się również coraz to bardziej nowoczesna. Tereny poprzemysłowe położone nad brzegiem Wisły zamieniane są w osiedla pełne nowych mieszkań, np. Wiślane Tarasy, Osiedle Bajeczna, Nowe Dąbie, Art City czy Cysterów Garden. Jednocześnie jest tu wystarczająco terenów zielonych, aby móc na żywo, podczas spaceru czy jazdy rowerem cieszyć się widokiem terenów trawiastych. To wszystko sprawia, że mieszkania w Dzielnicy II cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony nabywców. Kupują oni je na własne potrzeby lub pod wynajem, np. dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 58 mkw. przy Rondzie Mogilskim do wynajęcia za 2200 zł miesięcznie.

W końcu po mieszkania na Grzegórzkach w Krakowie sięgają również studenci. W okolicy działa Uniwersytet Ekonomiczny, nie brakuje tu również innych uczelni. Jako że to dzielnica w samym centrum Krakowa całkiem normalne, że jest też niezwykle atrakcyjna dla młodych ludzi uczęszczających na zajęcia.

Nic dziwnego, że mieszkania na Grzegórzkach w Krakowie są niezwykle łakomym kąskiem na rynku nieruchomości dawnej stolicy Polski. Nie tylko dla klientów prywatnych, którzy szukają optymalnej lokalizacji na własny kąt lub inwestują w nieruchomości pod wynajem, ale także dla firm mających tutaj swoje siedziby. Jako że jest to ścisłe centrum miasta, które dodatkowo ma doskonałą sieć połączeń transportu miejskiego, rosnący popyt nie dziwi. Pamiętać tylko należy, że wraz z popytem rośnie również podaż, co w tym przypadku oznacza wyższe ceny. Dlatego szukający sobie mieszkania na Grzegórzkach w Krakowie zwlekać nie powinni.

 • ul. Syrokomli 22/3 (Parter)
  33-332 Kraków

  e-mail: biuro@estatedealer.net

 • tel. 12 354 08 97
  kom: +48 531 570 265
  kom: +48 503 756 519
 • ul. Szlak 50/328 kl. A2
  30-532 Kraków

  biuro@estatedealer.net

Projekt i realizacja